Laser frakcyjny ResurFX by LUMENIS

 w Lublinie – tylko w Laser-Med – ResurFX laser frakcyjny nieablacyjny.

Badania kliniczne pokazały, że laser ResurFX pozwala uzyskać możliwość prowadzenia małoinwazyjnych, lunchowych nieuciążliwych zabiegów, które powodują nie tylko odświeżenie, ujędrnianie skóry, usuwanie zmarszczek i blizn potrądzikowych, ale i prowadzą do uzyskania dużej skuteczności w tak trudnych schorzeniach jak blizny pourazowe, blizny przerostowe i rozstępy oraz intensywne kuracje stymulujące porost włosa. Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu.
Działanie urządzenia polega na tworzeniu przez wiązkę lasera “mikrouszkodzeń skóry”, które tworzą precyzyjną siatkę nakłuć. Powoduje to pobudzenie produkcji kolagenu, a skóra staje się wyraźniej gładka i młodsza.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów skóry wykonujemy urządzeniem ResurFx, nieablacyjnym laserem frakcyjnym renomowanej firmy Lumenis.
Frakcjonowanie (resurfacing) jest najbardziej efektywną formą laserowego odmładzania skóry. Laser frakcyjny spłyca zmarszczki, uelastycznia skórę i wyrównuje jej koloryt. Jednocześnie zwęża pory i niweluje blizny potrądzikowe. Dzieje się to dzięki tworzeniu kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń na skórze i ich precyzyjnym rozmieszczeniu. Skóra regenerując się, jest stymulowana do produkcji elastyny i kolagenu.

Laserowe usuwanie przebarwień

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego wyrównują koloryt skóry, rozjaśniają przebarwienia, dodatkowo ujędrniając skórę i zwężając pory.
Zabieg polega na kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń na skórze i ich precyzyjnym rozmieszczeniu. Światło lasera rozgrzewa komórki barwnikowe i uszkadza je. Potem są one wydalane z organizmu. Po zabiegu przebarwienie zazwyczaj najpierw ciemnieje, ale po około 2 tygodniach blednie lub znika.

Innowacja w terapii wypadania włosów

W naszym gabinecie Laser-Med w Lublinie zabiegi na porost włosów ResurHair wykonujemy przy użyciu lasera ResurFX.
Laserowe zabiegi na porost włosów pozwalają nie tylko odzyskać utracone włosy, ale także zagęścić i przyspieszyć wzrost włosów u osób bez chorób skóry głowy. Zabieg na wypadanie włosów ResurHair polega na laserowej stymulacji mieszków włosowych, zapobiega to wypadaniu włosów, stymuluje i przyspiesza ich wzrost jak i je zagęszcza.

Laser frakcyjny ResurFX – foto przed i po zastosowaniu kuracji

Zabieg ResurFX – przygotowanie do zabiegu

PRZED KONSULTACJĄ

Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegów (które znajdują się poniżej) oraz przypomnieć sobie wszystkie przyjmowane leki i suplementy diety, a także upewnić się, czy skóra nie jest opalona.

KONSULTACJA

Tuż przed samą konsultacją należy starannie wypełnić kartę zabiegową – stanowi ona podstawę do zakwalifikowania do zabiegu.  Podczas wywiadu kosmetolog szczegółowo omawia przeciwwskazania i wskazania, wyjaśnia na czym polega zabieg oraz jakich efektów można oczekiwać.

Przeciwwskazania do zabiegów ResurFX

Zabiegów ResurFX nie wykonuje się u osób

cierpiących na choroby nowotworowe

stosujących indywidualną terapię hormonalną (hormony światłouczulające)

cierpiących na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry

chorujących na bielactwo, łuszczycę, Reticularis (marmurkowa skóra)

cierpiących na padaczkę (względne)

posiadających rozrusznik serca

mających skłonność do przebarwień (względne) lub bliznowców

u kobiet w ciąży i karmiących

OPALENIZNA

Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu – minimalna przerwa po ekspozycji na słońce lub w solarium wynosi 4 do 6 tygodni.

SAMOOPALACZE

„Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air brush itp.) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – zabiegi laserem ResurFX są możliwe dopiero po jej ustąpieniu.

KREMY I MAŚCI STOSOWANE W MIEJSCU ZABIEGU

Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) oraz Vit. C należy odstawić na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, inne preparaty z substancjami o działaniu złuszczającym (np. kwasy owocowe, kwas glikolowy, salicylowy) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

TERAPIA DOUSTNA RETINOIDAMI (NP. ROACCUTANE)

Wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji, a pierwszym zabiegiem.

LEKI I ZIOŁA ŚWIATŁOUCZULAJĄCE

Dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, pokrzywa, arcydzięgiel, mniszek lekarski, nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura, Deprim i inne.
Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.

LEKI PRZECIWBÓLOWE

Należy odstawić je na 2 dni przed zabiegiem. Jedyną substancją, która nie ma właściwości światłouczulających jest paracetamol (np. lek Apap).

KURACJA ANTYBIOTYKAMI

Należy zakończyć ją na 2 tygodnie przed zabiegiem ResurFX (laserowe odmładzanie skóry, usuwanie przebarwieńredukcja blizn i rozstępów, ujędrnianie skóry).

LEKI ROZRZEDZAJĄCE KREW, ALKOHOL

Aspiryna, Polopiryna, Acard i inne m.in. z kwasem salicylowym. Należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem.

PRZEZIĘBIENIE, STANY ZAPALNE ITP.

Zabiegi nie są wykonywane w chwili osłabienia organizmu. Należy pamiętać również że zabiegu nie można wykonać w przypadku zażywania leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz przeciwzapalnych.

AKTYWNE INFEKCJE SKÓRY W MIEJSCU ZABIEGU (BAKTERYJNE, WIRUSOWE, GRZYBICZE)

Stanowią przeciwwskazanie do zabiegu – w szczególności po infekcji opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy po 2 tygodniach od całkowitego ustąpienia zmiany na skórze.

ZNIECZULENIE OGÓLNE I ZABIEGI OPERACYJNE

Po zabiegach operacyjnych w znieczuleniu ogólnym należy odczekać 3 miesiące. Miejsce leczone nie może być poddane zabiegowi do momentu całkowitego wygojenia.

ZNIECZULENIE MIEJSCOWE

W przypadku znieczulenia miejscowego zabieg ResurFX (laserowe odmładzanie skóry, usuwanie przebarwień, redukcja blizn i rozstępów, ujędrnianie skóry) można wykonać po minimum tygodniu. Miejsce leczone nie może być poddane zabiegowi do momentu całkowitego wygojenia.

SZCZEPIENIA

Należy odczekać minimum 2 tygodnie od iniekcji.

ZABIEGI ZŁUSZCZAJĄCE NA TWARZ ORAZ ZABIEGI NARUSZAJĄCE CIĄGŁOŚĆ NASKÓRKA W MIEJSCU PODDAWANEMU ZABIEGOWI.

Peelingi chemiczne, mechaniczne, enzymatyczne, mezoterapia igłowa lub mikroigłowa, laser frakcyjny itp.
Zabiegów ResurFX (laserowe odmładzanie skóry, usuwanie przebarwień, redukcja blizn i rozstępów, ujędrnianie skóry) nie łączy się w serii z ww. zabiegami.

INNE

Niektóre wcześniejsze zabiegi dermokosmetyczne w miejscu, które ma zostać poddane zabiegom ResurFX (laserowe odmładzanie skóry, usuwanie przebarwień, redukcja blizn i rozstępów, ujędrnianie skóry).

Zabieg ResurFX – postępowanie po zabiegu

Regeneracja skóry po zabiegu trwa 14-30 dni.
Przez ten czas należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej.

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU

Na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też wystąpić przejściowa wysypka (jak przy uczuleniach) lub przy ciemniejszych fototypach efekt widocznego podziurkowania skóry dający wrażenie skóry posypanej zmielonym pieprzem. Obrzęk i zaczerwienienie skóry nasila się dobę po zabiegu i może utrzymywać się 2-5 dni. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu.

PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU

Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób.

Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające itp.

Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu konieczne jest prowadzenie oszczędzającego trybu życia i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Należy ponadto unikać:
– gorących kąpieli, sauny, jacuzzi
– korzystania z basenu oraz miejsc z chlorowaną wodą

OPALANIE I OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych zabiegowi i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA  o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

MAKIJAŻ

Przez ok. 3-5 dni po zabiegu najlepiej jest unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca. Można stosować natomiast kosmetyki mineralne, jednak nie prędzej niż dobę po wykonanym zabiegu.

NAPOJE ALKOHOLOWE

Zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

INNE

Przez 14 dni po zabiegu ResurFX należy unikać gwałtownych zmian temperatur. Należy nawilżać skórę poprzez picie 1,5 litra wody dziennie.
W bardzo rzadkich przypadkach pojawienia się na skórze strupków może być konieczne stosowanie maści z antybiotykiem, przy bardzo nasilonym świądzie łagodne maści sterydowe, leki te przepisuje lekarz.