Zabiegi dla twarzy dają następujące efekty:

lifting-twarzy-min

 • likwidacja zwiotczeń – lifting twarzy, szyi i dekoltu,
 • poprawa napięcia policzków,
 • poprawa owalu twarzy – likwidacja tzw. “chomików”,
 • obkurczenie zwisającego podbródka,
 • złagodzenie fałdów nosowo-wargowych,
 • uniesienie opadających powiek górnych,
 • usuwanie zmarszczek i kurzych łapek,
 • wzmocnienie odporności skóry,
 • poprawa krążenia krwi – lepsze odżywienie tkanek,
 • odprężenie mięśni twarzy – łagodniejsze rysy twarzy,
 • spłycenie blizn, zamykanie naczynek.

Zabiegi fal radiowych, inaczej zabiegi na cellulit są nieinwazyjne, bezbolesne, dają wysoką skuteczność i duże poczucie komfortu. Możemy je bezpiecznie łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi, co zwiększa obopólne działanie . Możliwe jest wykonywanie ich przez cały rok, ponieważ skóra opalona oraz promienie UV nie maja wpływu na efekt.

System leczenia i usuwanie cellulitu, lokalnych depozytów tłuszczu i modelowania sylwetki za pomocą fal radiowych i drenażu limfatycznego to nowatorstwo i doskonały efekt w jednym! Endermologia to najnowocześniejsza metoda kształtowania sylwetki poprzez ujędrnianie, lifting, wygładzanie skóry, miejscową redukcję tkanki tłuszczowej, usuwanie cellulitu oraz poprawę stanu skóry. Jednoczesne zastosowanie drenażu limfatycznego, zabiegów SPA oraz fal radiowych wywołuje niesamowite efekty dla pacjentów. Wszystkie te metody pomagają w detoksykacji ciała, poprawiają cyrkulację krwi i limfy, dają fantastyczny relaks.

Działanie lecznicze urządzeń może stanowić dużą pomoc podczas różnego rodzaju terapii: leczenia otyłości, usuwania cellulitu, obrzęków limfatycznych. Zabiegi fal radiowych i drenażu limfatycznego można bezpiecznie łączyć z wieloma innymi zabiegami kosmetycznymi, co zwiększa skuteczność zastosowanych produktów.

Jak to działa

Najważniejsze działanie biologiczne fal radiowych polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 54°C. Pod wpływem ogrzewania ulegają one dużemu skurczeniu, a dodatkowo także napięciu. Przegrzanie przyczynia się do przyspieszonego syntezowania przez fibroblasty białek niezbędnych do produkcji kolagenu i elastyny. To zjawisko daje efekt silniejszego napięcia skóry oraz bardzo poprawia jej elastyczność. Wewnątrz tkanek wytwarzane jest ciepło (endogenne), a pod wpływem działania pola elektrycznego następuje polaryzacja, czyli przesuwanie ładunków w atomach. W tkankach tworzone jest ciepło, a najbardziej przegrzewa się tkanka tłuszczowa, co pozwala na jej szybką redukcję.

Alternatywa zabiegów klinicznych

Reasumując, zastosowanie fal radiowych Apollo przyczynia się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, pomaga w usuwaniu cellulitu oraz modelowaniu sylwetki w zabiegach na ciało. Wykonując zabiegi na twarz można przyczynić się do minimalizacji i usuwania zmarszczek, zwiększenia elastyczności skóry, modelować owal twarzy i poprawić jej wygląd. W fizjoterapii pod wpływem diatermii uzyskuje się efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy.

Obecnie na rynku dostępne są aparaty emitujące fale o częstotliwości w przedziale od 450kHz do 1,2MHz oraz mocy maksymalnie do 800W. Zastosowanie takich parametrów pozwala na głębszą penetrację w głąb skóry, a stosowanie elektrod specjalnie dobranych kształtem i wielkością do okolicy zabiegowej zapewnia selektywne, precyzyjne miejscowe działanie.

Efekty terapii widoczne są już po kilku zabiegach. Zaleca się wykonywanie 4-10 zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu.

Zastosowanie RF rozpoczyna nową erę w walce z nieubłaganie pojawiającymi się oznakami starzenia skóry (zmarszczki, cellulit), utratą jej elastyczności oraz pozwala modelować sylwetkę. Stanowi alternatywę zabiegów klinicznych, inwazyjnych.